ÖVRIGT / Speglar / Spegel 10656137
*
nr 1065 6137
Spegel
1950-tal, med fäste, 45x39
Utrop:
400 kr
Såld:
500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 31 oktober 2016
kl 19:21:34
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
31/10 18:30:48
1
Vinnande bud
31/10 18:56:21
2
150 kr
31/10 18:56:21
1
200 kr (Budbetjänt)
31/10 18:56:39
2
300 kr
31/10 18:56:39
1
350 kr (Budbetjänt)
31/10 19:03:18
2
400 kr
31/10 19:03:18
1
450 kr (Budbetjänt)
31/10 19:03:37
2
500 kr
31/10 19:03:37
1
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: fäste spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:51
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:05
-
5066 Spegel
71x38cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:19
-
5067 Spegel
Gustaviansk stil, 51x61cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:45
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:58
-
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:27
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1065 6137
Spegel
1950-tal, med fäste, 45x39
Utrop: | 400 kr |
---|---|
Såld: | 500 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 31 oktober 2016 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
31/10 18:30:48 | 1 | Vinnande bud |
31/10 18:56:21 | 2 | 150 kr |
31/10 18:56:21 | 1 | 200 kr (Budbetjänt) |
31/10 18:56:39 | 2 | 300 kr |
31/10 18:56:39 | 1 | 350 kr (Budbetjänt) |
31/10 19:03:18 | 2 | 400 kr |
31/10 19:03:18 | 1 | 450 kr (Budbetjänt) |
31/10 19:03:37 | 2 | 500 kr |
31/10 19:03:37 | 1 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: fäste spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:51 -
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:05 -
5066 Spegel
71x38cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:19
-
5067 Spegel
Gustaviansk stil, 51x61cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:45 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:58 -
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:27